Zyrtare, Woodley vs. Till në UFC 228!
July 26, 2018
0 comments
Share

Zyrtare, Woodley vs. Till në UFC 228!

Pas dëmtimit të kampionit të përkohshëm të peshës “welter” Colby Covington, UFC ka zyrtarizuar ndeshjen e titullit mes Tyron Woodley dhe Darren Till për UFC 228.

Lajmi në fillim është raportuar nga ESPN, dhe më pas është konfirmuar nga presidenti i UFC, Dana White, i cili gjithashtu u shpreh se Covington do t’i hiqej titulli i përkohshëm.

Covington pritej të përballet me Woodley në muajt e ardhshën, por ai ka bërë një operacion në hundë që do ta mbajë larg kafazit për pak kohë.

Kështu që me operacionin e amerikanit, ka ardhur drita jeshile për supersfidën mes Darren Till dhe Tyron Woodley më 8 shtator në Dallas.

Lajmi erdhi si surprizë për tifozët e MMA, pasi Till herën e fundit ndaj “Wonderboy” Thompson nuk arriti të kapte peshën, megjithëse fitoi me pikë.

Kjo do të jetë hera e parë që Woodley do të futet në oktagon pas operacionit të shpatullës dhjetorin e kaluar.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *