Zyrtare, Romero vs. Whittaker 2 do të zhvillohet në UFC 225
March 16, 2018
0 comments
Share

Zyrtare, Romero vs. Whittaker 2 do të zhvillohet në UFC 225

Një revansh për titullin kampion i është shtuar eventit të Çikagos.

Rober Whittaker vs. Yoel Romero 2 do të zhvillohet në UFC 225, këtë e ka konfirmuar edhe UFC.

Whittaker mposhti Romero-n me vendim unanim në UFC 213 korrikun e kaluar duke rifituar titullin e përkohshëm të peshës së mesme. Që prej asaj kohe, Whittaker është kurorëzuar si kampioni zyrtar pasi Georges St-Pierre vendosi të dorëzonte titullin e tij pas fitores ndaj Michael Bispong në UFC 217.

Whittaker ka disa kohë që qëndron jashtë kafazit për shkak të një dëmtimi që mori në ndeshjen e fundit ndaj Romeros. Por tani mesa duket i është dhënë OK për të luftuar përsëri.

Ndërsa kubani Romero mposhti me lehtësi Luke Rockhold një muaj më parë por nuk ishte e sigurt nëse do të lejohej të ndeshej me Whittaker për shkak se nuk ishte në peshën e duhur për ndeshjen e fundit.

Por tani është zyrtare dhe tifozët e UFC mezi po presin të shohin këtë supersfidë që do të zhvillohet në Çikago.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *