Zyrtare, revanshi Alvarez vs. Porier më 1 qershor në UFC Fight Night Calgary
May 15, 2018
0 comments
Share

Zyrtare, revanshi Alvarez vs. Porier më 1 qershor në UFC Fight Night Calgary

UFC ka konfirmuar se UFC Fight Night Calgary do të ketë event kryesor revanshin e peshës së lehtë Dustin Porier ndaj Eddie Alvarez.

Të dy luftëtarët kanë kohë që e kërkojnë këtë sfidë të madhe dhe kanë nënshkruar marrëveshjen për ta bërë zyrtare, kështu që konfirmimi nuk është një surprizë e madhe.

Pritet të jetë një ndeshje e mrekullueshme përpara tifozëve kanadezë të Calgary.

Alvarez dhe Porier janë ndër luftëtarët më spektakolarë që ka UFC, të gatshëm të japin dhe të marrin grushte, por zotërojnë edhe aftësi të mëdha teknike.

Ata janë ndeshur njëherë në UFC 211 majin e kaluar por ndeshja nuk ishte e vlefshme pasi Alvarez u godit me një gju ilegal dhe Porier nuk ishte në gjendje të vazhdonte.

Që nga ai moment, të dy luftëtarët kanë pasur ndeshje të suksesshme, dhe revanshi ishte gjëja që kishte më shumë kuptim.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *