Zv. Drejtori i ARS, Izmit Nura pret kampionët e boksit
October 9, 2019
0 comments
Share

Zv. Drejtori i ARS, Izmit Nura pret kampionët e boksit

 

Zëvendës drejtori i Agjencionit për Rini dhe sport, Izmit Nura ka pritur sot në zyrën e tij boksierët e klubit të  boksit “Çair “ të cilët në fundjavë arritën të fitojnë titullin – Kampion të Maqedonisë në konkurrencën ekipore.

Kryetari dhe trajneri i klubit, Faton Salihu, u shpreh i nderuar nga kjo pritje dhe i falënderoi Izmit Nura për këtë ftesë. “Zv drejtori i agjencionit për rini dhe sport, Izmit Nura sot bëri një pritje klubit tonë dhe na uroj për suksesin e klubit kampion ne ligen e pare të boksit ne Maqedoni. Në emër timin dhe të klubit të boksit Çair e falënderoi zv. drejtorin, Izmit Nura, për përkrahjen dhe bashkëpunimin qe na jep në këtë institucionin që ai drejton”, tha Salihu, duke shtuar se suksesi është edhe si meritë e punës së palodhur të trajnerëve, andaj ai falënderoi stafin e tij teknik Skender Jahiu, Isamedin Abduli dhe  Xhafer Muhaxheri.

Nga ana tjetër, Nura tha se urimi i veçanet shkon për trajnerët e klubit te boksit dhe kryetarit te klubit për punën e tyre te palodhshme, transmeton portali për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *