‘Zizi’ e Bogujevci, sa armiq e sa miq
August 13, 2017
0 comments
Share

‘Zizi’ e Bogujevci, sa armiq e sa miq

Është interesant se Aziz Salihu dhe Mehmet Bogujevci, sa janë armiq sportiv e sa miq! Dy ish boksierët të mirënjohur,  për të cilët  gjeneratat e vjetra betohen në kokën e tyre, shihen së bashku gjatë një seminari që u organizua në Prishtinë.

‘’Zizi’ ka qenë fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, kurse Bogujevci ka qenë nënkampion bote në vitin 1979. “Me legjendat e boksit gjatë kursit për avancimin e trajnerëve për yje”, shkruan Rrustem Konjuhi, gjyqtar i mirënjohur i boksit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *