Zhvillohet kombëtari i xhudos, ja kampionët e 2018-ës
April 2, 2018
0 comments
Share

Zhvillohet kombëtari i xhudos, ja kampionët e 2018-ës

Federata Shqiptare e Xhudos organizoi Kampionati Kombëtar për meshkuj e femra, në kategorinë senior dhe kadetë, aktivitet që u zhvillua në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet. Sfidat në këtë kampionati ishte të forta dhe emocionuese, ndërkohë që ra në sy rritja e numrit të pjesëmarrësve, çka tregon për masivitetin që ka ky sport në vendin tonë. Te femrat fituan sportistet e klubit Vllaznia, ndërsa në kategorinë e meshkujve dominuan sportistët e Studentit.

Kampionët, Senior – Meshkuj

60kg, Roland Vasia (Judo Vllaznia)

66kg, Indrit Çullhaj (Tirana)

73kg, Jon Vrenozi (Studenti)

81kg, Luigj Shkoza (Judo Vllaznia)

90kg, Besford Dorezi (Studenti)

-100kg, Anest Selmani (Studenti)

+100kg, Erson Ramaj (Studenti)

Kampionët, Kadet – Meshkuj

50kg, Qerim Vrapi (Teuta)

55kg, Besard Shllaku (Tirana)

60kg, Mateo Dadej (Studenti)

66kg, Luka Lukaj (Judo Vllaznia)

73kg, Luigj Vataj (Besëlidhja)

81kg, Adi Paja (Tirana)

90kg, Andrea Musta (Elbasani)

Kampionet,  Senior – Femra

52kg, Klejdisa Gjergji (Judo Vllaznia)

57kg, Aurora Shkoza (Judo Vllaznia)

70kg, Julanda Ndoj (Judo Vllaznia)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *