Zhuta: Jam gati që të ndeshem me meksikanin
May 11, 2017
0 comments
Share

Zhuta: Jam gati që të ndeshem me meksikanin

Vetëm edhe 9 ditë po na ndajnë nga dueli i shumëpritur që do të zhvillohet në Oregon, në mes struganit Fatlum Zhuta dhe meksikanit  Rafael Valencia.

“Gjithçka është gati edhe 9 dite kane mbetur. Përgatitjet shkojnë shumë mire kurse unë nga Alaska për në Oregon do të udhëtoj me 18 maj, pasi kam nevoj të paktën 2 ditë të ambientohem. Ndryshe, përgtatijet kryesisht po i zhvilloj në Anchore të Alaskës, kurse ndonjëherë udhëtoj edhe në Uashington për sparinge me boksier më cilësor dhe nën përkujdesën e trajnerit Bret Sumner i cili gjithashtu ishte kampion në të kaluarën. Por pëtgatitjet i zhvilloj edhe me Daniel Cho. Sa i përket kundërshtarit tim ai është një meksikan i cili si boksier është shumë i papërshtatshëm, por unë jam i përgatitur mirë kështu që besoj se do të arrij deri tek fitorja”, deklaroi për “Arena Ring”, Fatlum Zhuta.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *