Zefi e Krasniqi ne ringun gjerman
May 27, 2022
0 comments
Share

Zefi e Krasniqi ne ringun gjerman

Me 4 qershor  2022 ne Argeninsel 1, 88239 Wangen im Allgäu te Gjermanisë do te mbahet ndeshja e radhës e Edmond Zefit ku do te sfidoj boksierin Gyula Rozsas nga Hungaria. Ne te njejten mbremje ne boksin profesionist do te debutoj edhe Ardian Krasniqi, nipi i Luan Krasniqit.

Menaxheri i Edmondit, Muharem Gjocaj, shpresoj se bokserat shqiptar do te arrijnë sukseset e radhës. “Besojmë dhe shpresojmë qe Edmoni te na tregon sukses dhe te kem një fitore te shënuar. Mbrëmjen e 4 qershorit gjithashtu do te boksoj edhe Ardian Krasniqi nipi i Legjendës sonë Luan Krasniqi, gjithashtu Ardiani do te boksoj kunder Istvan Kiss nga Hungarezit ku do ta ketë meqin e par si boksier profesionist. Ardianit i uroj shumë suksese dhe shpresojmë qe karriera e ti si boksier profesionist te mbërri majet e suksesit dhe te kemi edhe një Legjendë ne boks. Bej thirrje te gjithë bashkë atdhetaret tan qe vinë ne mbështetje dhe përkrahje te talenteve tan te boksit ne ketë mbrëmje qe do te mbahet ne Gjermani. Përkrahja dhe mbështetja e juaj është një vullnet dhe shtytje qe djemtë tan te tregojnë sa me shumë talentin e tyre”, tha Gjocaj.

Ndryshe ne te njejten mbremje per titull BDB International do te ndeshet edhe kosovari Altin Zogaj.

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *