yson Fury konfirmon datën e rimeçit ndaj Deontay Wilder
July 8, 2019
0 comments
Share

yson Fury konfirmon datën e rimeçit ndaj Deontay Wilder

Boksieri i njohur, Tyson Fury, ka konfirmuar datën kur do të zhvillohet rimeçi i madh ndaj boksierit amerikan, Deontay Wilder.

Tyson Fury dhe Deontay Wilder u takuan në dhjetor të vitit të kaluar, por nuk pati fitues në atë ndeshje. Dhe, që nga atëherë e deri më tani është folur për një rimeç.

Rimeçi do të zhvillohet vitin e ardhshëm, më datën 22 shkurt. Kjo është konfirmuar nga vetë boksieri britanik. Gjithashtu, Tyson Fury premtoi një fitore bindëse ndaj Wilder.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *