Yjet e Kosovës dikur përplaseshin keq mes vete, sot pinë kafe bashkë!
April 27, 2018
0 comments
Share

Yjet e Kosovës dikur përplaseshin keq mes vete, sot pinë kafe bashkë!

Sporti është sport dhe pavarësisht se disa herë përplasen në aspektin profesional disa nga sportistët, sërish bëhen bashkë. Një kohë ka qenë një përplasje e madhe mes yjeve të Kosovës në boks.

Është fjala për ish boksierët e gjeneratës së artë të Prishtinës, si Aziz Salihu shpesh ka pasur mospajtime të thella e akuza të rënda  në drejtim të Afrim Majancit e Xhevdet Pecit apo Majanci me këta të lartpërmendurit në aspektin sportiv.

Inatet sportive njerëz e mëdhenj i lënë anash, sot shihen duke pirë kafe bashkë. Aty janë edhe Nazif Gashi, Naser Bajrami, ish boksierë të dëshmuar.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *