Ky është njeriu i vetëm që hedh në tapet kampionin e botës
May 29, 2019
0 comments
Share

Ky është njeriu i vetëm që hedh në tapet kampionin e botës

Khabib Nurmagomedov ka se çfarë të mësojë nga babai i tij. Rusi është kampion bote në peshën e lehtë dhe në kafaz është e vështirë për rivalët ta hedhin “KO”. Kjo edhe për faktin se ai ka qenë një mundës dhe ka aftësi të mira mbrojtëse.

Gjithsesi, një njeri i di sekretet e Khabib dhe ai është Abdulmanap Nurmagomedov, babai dhe trajneri i kampionit rus. Në një video që ai ka postuar në “Instagram” ka treguar forcën e tij në një “duel” trup më trup me Khabib. Ai gati sa nuk e ka rrëzuar kampionin e botës.

Abdulmanap Nurmagomedov, 56 vjeç, e ka stërvitur djalin e tij që në moshë të vogël, ndaj dhe marrëdhënia mes tyre është shumë e fortë. Duket se dyshja ka nisur sërish nga puna për t’u përgatitur për sfidën e radhës së kampionit të botës, që pritet të rikthehet në kafaz në shtator.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *