Wilder: Nuk tërhiqem nga 4 nëntori, jam në pritje të rivalit
October 3, 2017
0 comments
Share

Wilder: Nuk tërhiqem nga 4 nëntori, jam në pritje të rivalit

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC, është ende në pritje të mësojë emrin e rivalit për duelin e 4 nëntorit, pas daljes pozitiv të Luis Ortiz, ndaj të cilit do të mbronte titullin kampion. Kubanezi dështoi në një test antidoping dhe pritet të dënohet 2 vjet, ndaj WBC-ja pritet të caktojë një tjetër boksier për të ngjitur në ring. Wilder ka bërë me dije se do të duelojë me çdo kusht më 4 nëntor, në Nju Jork, ashtu sikurse ishte planifikuar, ndaj i ka kërkuar drejtuesve të WBC-së të gjejnë sa më shpejt rivalin e radhës.

Boksieri amerikan Deontay Wilder gjate nje dueli

Jam këtu për t’ju thënë se nuk tërhiqem nga ideja për të dueluar më 4 nëntor. Së shpejti do të kem informacione të reja për ju, të shohim se çfarë do të ndodhë . Po përpiqem që ta zgjidh sa më shpejt që të jetë e mundur këtë ngërç që është krijuar, për të gjetur një rival”, tha 31-vjeçari Wilder, që në karrierën e tij si profesionist nuk ka asnjë humbje (27 fitore, 23 prej tyre me KO). “Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë, por di që data 4 nëntor është e prenotuar. Tani i takon WBC të marrë një vendim. Unë i kam bërë një kërkesë asaj dhe jam në pritje”, tha Wilder.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *