Wilder ndryshon programin, shtyn sfidën me Ortiz
July 17, 2019
0 comments
Share

Wilder ndryshon programin, shtyn sfidën me Ortiz

Revanshi mes kampionit te botës në peshën e rënde, amerikanit Ëilder dhe kubanezit, Ortiz do të zhvillohet në nëntor. Kjo sfidë ishte planifikuar të zhvillohet më 28 shtator, por duket se është vendosur që ajo të shtyhet me dy muaj. Një lëvizje strategjike kjo e kampionit të botës në kategorinë ËBC për të evituar një tjetër revansh atë të 22 shkurtit ndaj Tyson Fury.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *