White: Conor është një yll i sportit, një fenomen
January 15, 2020
0 comments
Share

White: Conor është një yll i sportit, një fenomen

Conor McGregor i ka të garatuara 5 milionë dollarë nga dueli që do të zhvillojë më 18 janar ndaj Donald Cerrone, në eventin UFC-246. Gjithsesi, “famëkeqi” irlandez deklaroi se pret të arkëtojë rreth 80 milionë dollarë nga kjo sfidë, shumë që ka befasuar të gjithë.

Presidenti i UFC-së, Dana White, duke folur për këtë çështje tha: “Dëgjoni, Conor është një yll i sportit, një fenomen. Ai djalosh ka bërë para që ditën e parë që ka hedhur këmbën në këtë sport. Që nga ajo ditë nuk ka ndryshuar asgjë tek ai në këtë drejtim. Natyrisht që ai ka nevojë të fitojë që t’i bëjë këto para. Për të i rëndësishëm është rikthimi me fitore”.

Në përballjen e fundit ndaj Khabib Nurmagomedov, irlandezi arkëtoi rreth 50 milionë dollarë.

“Kjo sfidë e Conor edhe mund të prodhojë atë shumë, për të kjo është kthyer në një biznes, ndërsa shumë të tjerë flasin gjepura, pa ditur të vërtetën. Ne vendosëm çmimet e biletave, që u shitën në pak kohë dhe arkëtuam 10 milionë dollarë. Tani të shohim se çfarë do të na dhurojë PPV (pay per view-paguaj për ta parë)”, tha White.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *