Vrenezi: Në KE mundësit tanë janë shumica debutues
May 2, 2017
0 comments
Share

Vrenezi: Në KE mundësit tanë janë shumica debutues

Reprezentacioni i Maqedonisë në Mundje nga dje nga mbërritur në Novi Sad ku edhe prej sot e deri më  7 maj do të zhvillohet Kampionati Evropian në mundje për senior.

Seleksionuesi i Maqedonisë, Lulzim Vrenezi, për Arena Ring thotë së garuesit e tij janë shumica debutues.

“Të gjithë mundësit tanë janë debutues në një garë të tillë përveç Nurovit, pra nuk kanë pervoj shumë. E sa i përket përgatitjeve të njëjtat ishin shumë të vlefshme ku përveç përgatitjeve tekniko taktike kemi aplikuar edhe lufta kontrolluese. Gjithçka tani varet edhe nga shorti”, deklaroi nga Novi Sadi, Vrenezi.

Ndryshe, në këtë kampionat do të marrë pjesë mundësi shqiptar Elmedin Sejfullau, ndërsa së bashku me të janë edhe Vladimir Egorovi, Boban Savev dhe Mogamergaxi Nurov. Katër reprezentuesit e Maqedonisë do të jenë nën udhëheqjen e seleksionuesit Lulzim Vrenezi, ndërsa pjesë e ekspeditës do të jetë edhe drejtori sportiv Strasho Gligorov.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *