Video/ Tragjike! Pas dy KO, ndërron jetë boksieri italian
November 5, 2018
0 comments
Share

Video/ Tragjike! Pas dy KO, ndërron jetë boksieri italian

Një ndeshje boksi për titullin WBC në Tajlandë ka përfunduar me fund tragjik.

Christian Daghio, 49 vjeç ka humbur jetën pasi dy knockouts nga kundërshtari i tij Don Parueang. Italiani u transportua në spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të marra dhe ndërroi jetë në spital.

Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport është pjesë e tij. Kliko këtu > bit.ly/krowd9 për të marrë njoftimet në kohë reale për gjithçka ndodh!

Videoja nga momenti i ndeshjes ka bërë xhiron e botës, ku Daghio rrëzohet në raudin e 12-të pasi mori grushta të shumta në kokë. 49 vjeçari numëronte mbi 2000 luftime profesionale, ku ka fituar edhe shtatë tituj botërorë.

Christian Daghio ishte me origjinë nga Italia, por u transferua në Pattaya rreth 20 vite më parë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *