Video shokuese / Banda kriminale vret kampionin rus të mundjes së lirë
August 9, 2017
0 comments
Share

Video shokuese / Banda kriminale vret kampionin rus të mundjes së lirë

 

Atleti rus i mundjes së lirë, 20-vjeçari Yuri Vlasko, njëkohësisht dy herë kampion i Europës, është vrarë më datë 29-korrik në rrethana tragjike ndërkohë që ndodhej me pushime në Republikën e Buriazia. Një humbje tragjike, nga një krim makabër, për zgjidhjen e të cilit, ditët e fundit është zbuluar edhe një video.

Pikërisht nga xhirimet e regjistruara dhe të publikuara së fundmi shfaqet 20-vjeçari Vlasko i rrethuar nga një bandë kriminelësh ndërkohë që qëndronte në bregun e liqenit Bajkal, bashkë me një mikun e tij që mbeti i plagosur gjatë luftës me disa bandidtë të vendit. Policia ruse ka arrestuar tashmë njërin prej kriminelëve të përfshirë në vrasjen e kampionit rus dhe është në kërkim të komponentëve të tjerë të bandës kriminale.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *