Vëllezërit Mahalla të rritur me sporte luftarake
July 27, 2017
0 comments
Share

Vëllezërit Mahalla të rritur me sporte luftarake

jë fotografi sa një mijë fjalë! Sportet luftarake janë atraksion në vete dhe gjithkush nuk mund të merret me të. Vëllezërit Mahalla janë të njohur në Kosovë e me gjerë, që dhanë shumë për sportin e karatesë.

Shtatë vëllezërit Mahalla, Fahriu, Ganiu, Syla, Rexha, Hakiu, Nebiu e Halili, janë emra që në periudhat e ndryshme sakrifikuan e kontribuuan për sportin në përgjithësi. Ajo që duhet veçuar gjithsesi është një foto, ku shihet Halili, vëllai më i vogël, tashmë është kryetar i KK Kastriotit nga Ferizaj, dhe Nebiu, ish karateist i mirënjohur, tani trajner, se si e demonstrojnë stilin e sporteve luftarake në këtë foto.   Përveç karatesë Mahallët janë marrë e merren edhe me kick-box, full-kontakt etj

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *