Vëllait të Tysonit vetëm 62 sekonda për ta bërë kërdinë në ring
December 23, 2019
0 comments
Share

Vëllait të Tysonit vetëm 62 sekonda për ta bërë kërdinë në ring

Tommy Fury e ka rrahur Przemyslaë Binienda për vetëm 62 sekonda në një mec të kategorisë lehtësisht të rëndë në Londër.

20-vjeçari – i cili është vëllai i ish-kampionit të botës në kategorinë e rëndë, Tyson – nuk kishte bërë asnjë meç që prej muajit mars, pasi ishte pjesë e emisionit televiziv “Love Island”.

 Dhe kundër Binienda, i cili u fut në këtë meç me një rekord tejet negativ prej 26 humbjeve nga 28 ndeshje, Tyson e nisi furishëm duke e rrëzuar në dysheme me një të djathtë të fortë pas vetëm 20 sekondave.

Britaniku e rrëzoi polakun edhe një herë para se gjyqtari ta ndërpriste meçin.

Fury u stërvit nga babai i vet për këtë meç, i cili ishte i treti për të në karrierën profesionale.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *