Vejseli me nje fitore dhe një humbje nga KE
June 8, 2018
0 comments
Share

Vejseli me nje fitore dhe një humbje nga KE

Fati Vejseli, perfaqesuesi i klubit te mundjes Liria ne Kampionatin Europian per senior deri ne moshen 23 vjeçe, qe po mbahet ne Stambollte Turqise, ne ojesen e deritanishme te garave, arriti te regjistroj nje fitore dhe humbje.

Ne kategorine deri me 65 kg, ne raundin eliminator, perfaqesuesi yne ia doli te mposhte kundershtarin nga Polonia, Bartosz Stavinoga me rezultat bindes prej 6-0, qe te vazhdoj mes 16 me te mireve, aty ku u ndesh me armenasin me pervoje Gor Torosyan, nga i cili humbi me dush teknik.

Megjithate, Vejseli ka gjasa mese reale te garoj edhe ne repasazh, pas Torosyan eshte favorit per tu plasuar ne finale dhe nese dk te kishte bere nje gje te ketille, atehere do ti kishte mundesuar perfaqesuesit tone qe neser ne mengjes, per nje vend ne finalen e vogel te kesaj kategorie te takohet me gjermanin Niklas Dietmar Dorn. Kjo mbetet te shihet ne gjysemfinalet qe jane ne program sonte ne seancen e pasdites.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *