Vdes legjenda !!!
March 6, 2019
0 comments
Share

Vdes legjenda !!!

Legjenda e WWE, King Kong Bundy është ndarë nga jeta në moshën 61 vjeçare.
Lajmet për vdekjen e mundësit, emri i vërtetë i të cilit ishte Christopher Pallies, u konfirmuan në një postim në Facebook nga shoku i tij David Herro.
“Sot kemi humbur një legjendë dhe një njeri që e konsideroja familje. U prefsh në paqe Chris. Të duam,”-shkroi ai.
Nuk dihet ende shkaqet e vdekjes së mundësit të famshëm.
Në një deklaratë në website, WWE tha se: “Jemi të pikëlluar nga vdekja e legjendës së WWE King Kong Bundy.”
Christopher bëri debutimin e parë në WWE në vitin 1981. Ndërsa fitoi famë ndërkombëtare kur u përball me rivalin Hulk Hogan në mesin e viteve 1980.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *