Vazhdon shkëlqimi i xhudisteve tona, tjetër medalje për Kosovën
April 9, 2017
0 comments
Share

Vazhdon shkëlqimi i xhudisteve tona, tjetër medalje për Kosovën

Edhe një xhudiste nga Kosova sot ka rrëmbyer medalje në garat ndërkombëtare.

Flaka Loxha në kategorinë deri 57 kilogramë ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në Kupën Evropiane për junior të zhvilluar në Lignano të Italisë.

Lajmin e bën të ditur Federata e xhudos përmes faqes së saj në Facebook.

“Në Kupën Evropiane për Junior në Lignano të Italisë, Flaka Loxha (57kg) u stolis sot me medalje të bronztë, me katër fitore dhe një humbje”, thuhet në këtë faqe.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *