Vazhdojme sundimin, KM LIRIA kampion i Maqedonise edhe per senior dhe kadet
May 21, 2017
0 comments
Share

Vazhdojme sundimin, KM LIRIA kampion i Maqedonise edhe per senior dhe kadet

Pas titullit te kampionit shteteror per junior te fituar javen e kaluar, klubi i mundjes Liria vazhdon sundimin e plote ne mundjen e Maqedonise, duke fituar dy tituj te ri njekohesisht, per senior dhe kadet, ne kampionatin qe u mbajt sot ne qytetin e Velesit.

Ne fund te garave, ekipi yne ishte i bindshem ne te dyja grupmoshat, duke u shpallur kampion te senioret me 35 pike, nente me shume se Ballkaneci i dyte, ndersa te kadetet, njeashtu arkivuam 35 pike dhe rrembyem vendin e pare me tete pike me shume se Ballkaneci.

Individualisht te senioret, kampion u shpallen kater mundes tane, edhe ate: Minir Rexhepi (57 kg), Elmedin Sejfullau (61 kg), Rijad Rexhepi (70 kg) si dhe Besmir Veseli (97 kg).

Te dytet ishin Halit Osmani (57 kg), Shaip Brava (65 kg) dhe Ruzhdi Elezi (70 kg).

Me medalje te bronzte u kurorezuan Abdulfeta Osmani (70 kg), dhe Ramazan Bakija (125 kg).

Nderkohe te kadetet, nga klubi yne dolen gjithsej pese kampion te ri te Maqedonise, edhe ate: Omer Feruku (42 kg), Muhamed Feruku (46 kg), Orhan Xhaferi (63 kg), Sakip Memedi (69 kg) dhe Uvejs Fejzullahu (85-100).

Medalje te argjendte si klub nuk fituam, ndersa deri te bronza erdhen: Lutfi Bajrami dhe Resul Bekteshi (58 kg), Agan Lika (69) si dhe Ermal Ramani e Aldin Dullovi (76 kg).

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *