Valdrin Igrishta mposht francezin
November 5, 2017
0 comments
Share

Valdrin Igrishta mposht francezin

Te shtunën në Cyrih u zhvillua një event i madh i sportit Muaythai  që e organizoi një trajner mjaft i respektuar në këtë vend, Nathapongin, kurse aktiviteti quhej “SuperFight”. Ne kete aktivitet morri pjesë edhe kosovari Valdrin Igrishta (Team Natthaponggym) i cili arriti fitore ndaj francezit, Loik Rouge, kurse triumf ka arrit edhe kumanovar Bashkim Selmani I cili fitoi edhe titullin. Me suksesin e arritur u shpreh i kënaqur Igrishta.

“ Lufta ishte shumë  interesante dhe e fortë ku në raundin e dyte pata mundesi ta nokautoj por francezi mbijetoi dhe keshtu me pike arrita ta mposht. Jam shumë i gëzuar që po arrij të përfundoi vitin me suksese të plota”, deklaroi për ArenaRing, Valdrin Igrishta.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *