Vajzat kosovare nga nesër fillojnë garat në KE
May 15, 2018
0 comments
Share

Vajzat kosovare nga nesër fillojnë garat në KE

Nga dita e hënë në Shkup ka filluar kampionati evropian për Kadet ku pjesë e saj janë edhe mundësit kosovar.

Kosova po përfaqësohet me disa mundës të cilët deri më tani nuk arritën rezultate të mira, por nga nesër fillojnë garat edhe vajzat Diellza Gashi dhe Qendresa Krasniqi. Kjo e fundit do të ndeshet me italianen, Ruso. Mbesim në shpresë se vajzat do të arrijnë ndonjë fitore, por pse jo të konkurrojnë edhe për medalje. Cekim se dy mundëset janë anëtare të KM Kaçaniku ku trajner është Ferrat Ramadani, i cili është edhe trajner i reprezentacionit kosovar për femra.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *