Usman akuzohet se po kopjon Conor McGregorin në karrierën e tij në UFC
April 27, 2021
0 comments
Share

Usman akuzohet se po kopjon Conor McGregorin në karrierën e tij në UFC

Një luftë fjalësh ka pasuar mes Conor McGregor dhe kampionit të peshave të lehta Kamaru Usman, me të parin që akuzon të dytin për kopjimin e stilit dhe personalitetit të tij.

Ajo vjen nga pas nokautit brutal të Usman në raundin e dytë në Jorge Masvidal në UFC 261 të shtunën e javës së kaluar.

Ai vazhdoi me serinë e pabesueshme të fitoreve në 14-0 në UFC, më e gjata në historinë e peshave të lehta.

Irlandezi shkroi në Twitter, duke ngacmuar tifozët me një përplasje të mundshme në të ardhmen midis të dyve rreth pretendimeve që Usman po kopjon fjalët e tij dhe fotografitë e tij.

‘Notorious’ postoi një video të luftës së tij të fundit me Dustin Poirier, të cilin ai do ta zhvillojë për herë të tretë në korrik, duke besuar se Usman përdori lëvizje të ngjashme në ndeshjen e tij me Masvidal.

Me fjalët e irlandezit pajtohen edhe tifozët, të cilët kanë bërë disa postime në Twitter, pas atij të McGregorit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *