UFC: St-Pierre nuk do të përballet kurrë me fituesin e duelit Khabib-McGregor
August 9, 2018
0 comments
Share

UFC: St-Pierre nuk do të përballet kurrë me fituesin e duelit Khabib-McGregor

Kanadezi Georges St-Pierre, një nga ikonat e arteve marciale mikse, deklaroi pak ditë më parë se mund të rikthehej sërish në kafaz dhe se synonte që të përballej me fituesin e duelit mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor (6 tetor, në UFC-229, në Las Vegas). Propozim të cilin ai ia bëri edhe UFC-së, por presidenti Dana White ka shuar çdo mundësi që kjo sfidë të ndodhë në të ardhmen.

Jja deklarata e St-Pierre per duelin Khabib-McGregor

Në një deklaratë për “MMA Junkie”, numri 1 i arteve marciale mikse u shprej: “E kuptoj dëshirën e St-Pierre, por kjo sfidë që ai dëshiron nuk ka për të ndodhur kurrë. Ai hoqi dy herë dorë nga titujt kampionë bote, duke u tërhequr pa i mbrojtur ato. Ndaj përgjigjja ime është JO. Ne jemi dakord që ai të rikthehet në eventin që zhvillohet në Toronto, në vendlindjen e tij dhe kaq”, tha Dana White.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *