UFC nënshkruan me “Mbretëreshën e Dhunshme”
September 26, 2018
0 comments
Share

UFC nënshkruan me “Mbretëreshën e Dhunshme”

Kampionia e peshës pupël të KSW Arianne Lipski është pranë debutimit në UFC.

“Mbretëresha e Dhunshme” raportohet se ka refuzuar rinovimin e kontratës me organizatën polake dhe pritet të debutojë në UFC më 17 nëntor në UFC Fight Night Buenos Aires ndaj Maryna Moroz.

Lipski ka një ecuri 11-3 në karrierën  saj me 6 nokaute dhe 2 submission-s. Ajo aktualisht ka nëntë fitore radhazi.

Siç mund ta mendoni nga emri, ajo i jep fund kundërshtareve në mënyrë sa më të dhunshme.

UFC Fight Night 140 do të zhvillohet në Parque Roca Arena të Buenos Aires më 17 nëntor.

Më poshtë keni disa nga nokautet më të frikshme të saj:

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *