UFC: McGregor do ta mbulojmë me flori për rikthimin në kafaz
August 10, 2018
0 comments
Share

UFC: McGregor do ta mbulojmë me flori për rikthimin në kafaz

UFC-ja më në fund e ka bindur Conor McGregor të rikthehet në kafaz pas dy vitesh dhe më 6 tetor, do të duelojë për titullin kampion bote të peshës së lehtë ndj Khabib Nurmagomedov. Presidenti i UFC-së, Dana White, në një deklaratë për emdiat ka konfirmuar se irlandezi do të paguhet mjaft mirë për rikthimin në kafaz, pa bërë me diej shumën që McGregor do të përfitojë.

Ai nuk është një partner apo pronar, por do të paguhet si i tillë për këtë sfidë. Conor do të bëjë shumë para, njësoj sikur të ishet bashkëpronar me ne”, tha presidenti i UFC-së, Dana White. Në duelin e boksit që Conor McGregor zhvilloi një vit më parë ndaj Floyd Mayweather, irlandezi arkëtoi 100 milionë dollarë. Duket se irlandezi do të kapë një shumë të majme në këtë event të radhës.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *