UFC 239 më në fund ka një poster zyrtar
May 17, 2019
0 comments
Share

UFC 239 më në fund ka një poster zyrtar

Evenimenti i UFC 239 është një nga më të shumëpriturit të këtij viti. Ai do të zhvillohet më 6 korrik në T Mobile Arena të Las Vegasit.

Emrat e yjeve që do të futen në kafaz janë të shumtë. Në evenimentet kryesore janë dy ndeshje për titullin kampion mes Amanda Nunes dhe Holly Holm dhe Jon Jones me Santos.

Megjithatë aty do të ketë edhe shumë ndeshje të tjera si Ngannou ndaj Junior Dos Santos dhe Masvidal ndaj Ben Askren. Pa harruar edhe Blachowicz ndaj Luke Rockhold.

UFC duhet të prodhonte një poster të denjë dhe këtë ka bërë. Ai është mbresëlënës dhe ngjan me posterin e një filmi të arteve marciale.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *