“U lodha si ndërmjetës, nëse s’do le të rrijë milioner varfanjak”
March 18, 2019
0 comments
Share

“U lodha si ndërmjetës, nëse s’do le të rrijë milioner varfanjak”

Eddie Hearn, menaxheri i boksierit britanik Anthony Joshua, u shpreh se ka bërë gjithçka të mundur në dorën e tij që sfida e peshës së rëndë mes Joshua dhe amerikanit Deontay Wilder të zhvillohet këtë vit. Pas ofertës që DAZN i bëri amerikanit për të fituar 100 milionë dollarë për 3 duele (Breazeale, Joshua e Fury), ende nuk ka ardhur një përgjigje nga Wilder. Gjithsesi, mësohet se amerikani, kampioni i botës në kategorinë WBC, duket se ka të tjera plane për të ardhmen e tij.

Nuk di ç’të them tjetër. Ndiej se kemi bërë më të mirën e mundshme që kjo përballje të zhvillohet. Shuma që i është ofruar Wilder është e mirë, nëse nuk do le të qëndrojë kështu siç është, të bëjë hapa të vegjël. Unë kam për detyrë që të bëj ndërmjetësin e këtij dueli për të unifikuar titujt kampionë bote në peshën e rëndë”, tha Hearn.

Më tej, menaxheri shtoi: “Nëse boksierët nuk duan kjo është punë e tyre. Joshua do të mbrojë titujt më 1 qershor ndaj Miller dhe është përqendruar aty, por ka thënë se është gati të bisedojë. Nga Wilder ende nuk kemi përgjigje, u lodha me këtë situatë, nëse nuk duan le të thonë. Le të rrijë një milioner varfanjak”, tha Eddie Hearn.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *