“Tysoni” shqiptar rikthehet në ring: Kjo është data kur zhvillohet meçi
December 1, 2017
0 comments
Share

“Tysoni” shqiptar rikthehet në ring: Kjo është data kur zhvillohet meçi

Boksieri i njohur kosovar ka zyrtarizuar kthimin e tij në ring.

Bëhet fjalë për Nuri “Tyson” Seferi, i cili përmes rrjeteve sociale ka thënë se do të kthehet në ring më datën 22 dhjetor 2017.

Ai ka kërkuar mbështetje të madhe nga tifozët shqiptar, ndërsa kundërshtarin dhe detajet tjera ka preferuar t’i jep më vonë.

“Të dashur miq, me 22.12.2017 do te ngjitem në ring në Hamburg të Gjermanisë. Padyshim që pres mbështetjen e të gjithë tifozëve Shqiptar që në çdo ndeshje janë aty për të më mbështetur. Me 22 dhjetor do të boksoj në kategorinë e rëndë ku se shpejti do të jap detaje edhe për kundërshtarin tim”, ka shkruar Nuri.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *