Tyson sfidon  sërish Joshuan
May 5, 2017
0 comments
Share

Tyson sfidon sërish Joshuan

Tyson Fury edhe një herë e ka bërë të qartë se është i gatshëm që të përballet me Anthony Joshuan sa më shpejtë që të jetë e mundur. 

Ish-kampioni i botës është duke u stërvitur me mikun e tij, Billy Joe Saunders, në Marbella të Spanjës dhe planifikon t’i kthehet boksit.

Fury nuk ka zhvilluar asnjë meç prej se e mposhti Wladimir Klitschkon në një fitore të papritur në vitin 2015. Mirëpo, për shkak të problemeve mendore dhe abuzimit me substanca narkotike u tërhoq nga sporti për arsye shëndetësore.

Rrëzimi i Klitschkos nga Joshua (Getty)

Ndërsa pas triumfit të Joshuas para 90.000 njerëzve në Wembley, boksieri nga Mançesteri nuk humbi kohë për ta sfiduar kampionin e ri.

“Jam i sigurt se mund ta mposht Anthony Joshuan me njërën dorë të lidhur pas shpine. Nuk kam nevojë as për nxehje… Ta kemi të qartë, unë jam numri 1 në këtë kategori”, pati deklaruar Fury për Sky News duke shtuar se Joshua e mposhti një “plak” (duke iu referuar 41-vjeçarit Klitschko).

Ndërsa tani, ai e ka përforcuar deklaratën e tij duke ndërhyrë në intervistën e Billy Joe Saunders në talkSPORT.

“Mbreti është kthyer”, ka bërtitur ai në prapavijë që dëgjohet në xhirimin e mëposhtëm.

“Joshua është një njeri dhe boksier i mirë. Mendoj se ai dhe Tyson do të bënin histori. Tyson tashmë e ka thënë se nuk ka nevojë për nxehje paraprake, të shkojmë direkt dhe ta zhvillojmë duelin”, është shprehur Saunders.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *