Tyson Fury kërcënon Joshuan
May 6, 2017
0 comments
Share

Tyson Fury kërcënon Joshuan

Anthony Joshua pritet të përballet me Tyson Fury në prill të vitit të ardhshëm

Tyson Fury ka paralajmëruar se do të rikthehet në ring gjatë muajit korrik me qëllim që të sigurojë përballjen me kampionin e peshave të rënda Anthony Joshua.

“Jam duke punuar, duke vrapuar dhe duke bërë sparing”, ka thënë Fury, duke shtuar se dueli me Joshuan mund të ndodhë në muajin prill të vitit 2018.

“Do të kthehem më 8 korrik në spektaklin Copper Box. Do të kem disa duele, dy apo tri dhe jam në pritje të Joshuas. Nuk kam dhënë para për dikë tjetër, dua ‘Zotëri Muskulin’”, ka thënë ai.

Anthony Joshua është mbret i boksit pasi javën e kaluar nokautoi boksierin ukrainas, Wladimir Klitschko në raundin e 11-të.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *