Tyson bëhet kultivues i marijuanës në Kaliforni
January 4, 2018
0 comments
Share

Tyson bëhet kultivues i marijuanës në Kaliforni

Mike Tyson nuk ndal së habituri. Në moshën 51-vjecare, ish-kampioni i botës në peshat e rënda në boks, ka vendosur që të prodhojë marijuanë në Kaliforni. Nga 1 janari i këtij viti, në shtetin e Kalifornisë është bërë legale të shesësh marijuanë për qëllime mjekësore. Ka qenë ky rezultat i një referendum në legalizimin e kanabisit, që u zhvillua më 8 nëntor 2016.

Nga 1 janari, radha e personave që duan të nisin këtë biznes të ri është e gjatë, persona që duan të blejnë marijuanë njësoj sikur të ishin biskota. Duke parë këtë ndryshim të madh, Mike Tyson nuk ka humbur kohë, por ka vendosur të hapë një fermë në zonën e Death Valley (40 hektarë). Në fermë do të ndërtohet edhe një shkollë që t’u mësojë punëtorëve dhe kultivuesve se si të marrin maksimumin e prodhimit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *