Triumfojnë Driton Halimi dhe Selimi
April 8, 2017
0 comments
Share

Triumfojnë Driton Halimi dhe Selimi

KK Fati  është paraqit me sukses në turneun nderkombtar “Gazi Baba Open” duke fitar 6 medalje. Me ari jane stolis Bukurija Selimi dhe Driton Halimi. Argjend mori Sherif Gafuri, kurse me bronz u desh të pajtohen Ndrina Ziberi, Arian Mamuti dhe Ilir Sejfulli. Rezultatet e klubit te karatese Fati Tetove, Bukurije Selimi dhe Driton Halimi vazhdojnë me tituj kampionash.

“Jam shume i kënaqur me rezultatet edhe pse mundeshim edhe me shume. Ne ketë gare masovike ku ne çdo kategori kishte mbi 25 garues nga shtete te ndryshme KK Fati nuk u ndal te fitoj medalje edhe ne ketë gare. Shpresojmë ne rezultate te reja ne Kërcove, Kamza te Shqipërisë dhe ne ate me te rëndësishme per fëmijët apo kadet te rinje kampionati shtetëror qe do te mbahet ne fund te muajit prill” tha trajneri i klubit, Arlind Hyseini për Arena Ring.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *