Trimëreshat bëhen gati për Kampionatin Botëror
June 22, 2017
0 comments
Share

Trimëreshat bëhen gati për Kampionatin Botëror

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Leutrime Kelmendi, përgatiten për Kampionatin Botëror në xhudo, që do të mbahet në fund të muajit gusht.

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka,  ka bërë të ditur se po bëhen gati për Kampionatin Botëror.

Xhudoja është krenaria e sportit shqiptar dhe mëton edhe nga kjo ngjarje e madhe të kthehen me medalje. Trimëreshat bëhen gati për ngjarjen e madhe.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *