Transformimi në fizikun e Joshuas
August 12, 2019
0 comments
Share

Transformimi në fizikun e Joshuas

Anthony Joshua i ka bindur tifozët e tij se ai tash ngjan më shumë me një boksier sesa me një model bodibildingu, pas publikimit të imazheve nga dukja e tij e re.

Boksieri nga Watfordi e ka publikuar një fotografi në Snapchat, ku shihet se muskujt e tij janë dukshëm më të lehtë, në krahasim me fizikun e tij dy muaj më parë, para duelit ndaj Andy Ruiz Jr.

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të përballen në Arabinë Saudite më 7 dhjetor

Britaniku pësoi humbje të papritur në qershor duke u rrëzuar katër herë dhe në këtë mënyrë i humbi titujt e kampionit të botës në kategorinë e peshave të rënda.

Krahasimi i fizikut të Anthony Joshua (Foto: Instagram/Snapchat/The Sun)

Menjëherë pas, ai e aktivizoi klauzolën për rimeç ndaj Ruiz dhe dueli do të zhvillohet më 7 dhjetor në Arabinë Saudite.

Tifozët e kanë vërejtur menjëherë transformimin e AJ dhe ndryshimin në muskujt e tij, dhe kjo gjë u kë pëlqyer, duke qenë se ai tash ngjan më shumë si një boksier i vërtetë dhe nuk i ka më muskujt në vijë si një model i bodibildingut. /Telegrafi/

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *