Trajneri i McGregor: Nuk kemi folur që pas humbjes me Khabib
December 1, 2018
0 comments
Share

Trajneri i McGregor: Nuk kemi folur që pas humbjes me Khabib

Pas humbjes me “submission” ndaj Khabib Nurmagomedov në eventin e UFC-229, zhvilluar më 6 tetor, në Las Vegas, kampioni irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor duket se ka marrë një pushim me rrjetet sociale dhe jo vetëm. Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Instagram” ka qenë vetë irlandezi ai që ka pohuar se ka nevojë të dëgjojë më shumë veten e tij dhe se çfarë do të bëjë në të ardhmen.

Ndërkohë që edhe stafi i tij, përfshi trajnerin e tij besnik John Kavanagh, nuk ka asnjë informacion se çfarë është duke bërë aktualisht ish-kampioni i botës. Ka qenë vetë Kavanagh ai që ka pohuar se nuk flet me Conor prej dy muajsh, që pas humbjes ndaj Khabib, duke patur frikë se mos ky qëndrim i McGregor është një kritikë që ai ka karshi trajnerit.

Kemi 2 muaj pa folur dhe nuk e di përse. Nuk kam biseduar dhe nuk e kam parë që pas duelit. Di që është duke promovuar markën e tij të whiskey nëpër botë, ku gjërat po i ecin mirë. Unë nuk e di se çfarë po mendon Conor, nuk mund të hyj në mendjen e tij. Unë po pres, ashtu si të gjithë ju për të mësuar hapin e radhës, duke kryqëzuar gishtat që të rikthehet sa më shpejt”, tha John Kavanagh.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *