Trajneri i Majlindat Kelmendit godet ashpër dhe pyet partitë politike…
June 6, 2017
0 comments
Share

Trajneri i Majlindat Kelmendit godet ashpër dhe pyet partitë politike…

Trajneri Driton Kuka nuk është i kënaqur në asnjë rrethanë se si trajtohen sportistët e shtetit të Kosovës. Trajneri i xhudistes Majlinda Kelmendi, kampiones olimpike, ka goditur ashpër. ”Sportistët e shtetit tonë janë të vetmit në Botë, që s’kanë përkujdesje shëndetësore as sigurim shëndetësor!

Lëndimet eventuale paguhen nga xhepat privat nëpër Spitalet private në Kosovë e që çmimet janë më të shtrenjta se në shumicën e shteteve perëndimore!

E drejta elementare e çdo sportisti është përkujdesja shëndetësore!

Pyetje për partitë politike e sidomos për Komitetin Olimpik, a është ka mendon kush për sportistit që kanë probleme me lëndime!?”, shkruan Kuka.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *