Trajneri Ali pret medalje nga Nuishi në Turqi
February 8, 2018
0 comments
Share

Trajneri Ali pret medalje nga Nuishi në Turqi

Mundësit e “Tefejuz”-it tashmë gjenden në qytetin e Kahramanmarashit në Turqi, ku po marrin pjesë në kupën botërore në mundje në shallvare.

Trajneri Nazmi Ali është optimist dhe prêt medalje, sidomos nga Bujamin Nuishi, i cili është në formë të mirë.

Fituesit për vendin e parë do të shpërblehen me nga 3.000 dollarë, për të dytin 2.000 dollarë dhe të tretin 1.000 dollarë.

Maqedoninë dhe Tefejuzin do ta përfaqësojnë këta garues: Jetmir Imeri (70 kg), Ertan Rexhepi (70 kg), Bujamin Nuishi (80 kg) dhe Ramadan Mustafa (90 kg).
Në këtë kupë do të marrin pjesë më shumë se 40 shtete.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *