Tjetër ndeshje për titullin kampion në UFC 217
August 19, 2017
0 comments
Share

Tjetër ndeshje për titullin kampion në UFC 217

“Madison Square Garden” po bëhet gati për një tjetër ndeshje për titull. Cody Garbrandt do të mbrojë titullin e tij të peshës “bantam” ndaj ish-kampionit T.J Dillashaw në UFC 217 më 4 nëntor në New York, këtë e lajmëroi UFC mëngjesin e së enjtes. Të dy luftëtarët duhet të ndesheshin në UFC 213 në Las Vegas, por Garbrandt pësoi një dëmtim në shpatull dhe duhej të tërhiqej. Dillashaw mendoi të zbriste në peshën flutur për t’u ndeshur me kampionin Demetrious Johnson për titullin, por ajo ide u fshi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *