“Tetova Open 2017” të dielën në Tetovë
September 15, 2017
0 comments
Share

“Tetova Open 2017” të dielën në Tetovë

Të dielën në Tetovë do të zhvillohet turneu i 16-te ndërkombëtare i karatesë, Tetova Open 2017. Ne kete eveniment tradicional kanë konfirmuar ardhjen mbi 450 garues nga 7 shtete si Shqipëria, Kosova, Bullgaria, Mali i zi, Serbia, Bosnja dhe klube nga gjithë Maqedonia.

KK Fati është nikoqir i turneut me masovik ne Maqedoni. Turneun do ta hap njeriu i pare i komunës zonja Teuta Arifi. Organizatori i turneu M-r Arlind Huseini te gjithë fitueseve te kategorive do te ndaj Kup, medalje dhe diplome ku behet veç ne ketë turnir te karatesë, ndërsa fituesit e medaljeve te argjende dhe te bronzta do te fitojnë diplome dhe medalje.

Pra Tetova dhe KK Fati do ti mbledh ambasadorwt e te gjitha 7 vendeve qe do marrin pjese ne turneun Tetova Open 2017. Ne ketë eveniment organizatori mediumeve dhe gazetareve do tu shpërndaj ne shenje respekti plaket dhe mirënjohje.  Turneu do te zhvillohet me date 17.09.2017 e diell ne palestrën e sportit pran shkollës se mesme medicinave ne Tetove.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *