Team Isteri tregon fuqinë në Bari
April 24, 2018
0 comments
Share

Team Isteri tregon fuqinë në Bari

Gjatë fundjavës në Bari të Italisë u zhvillua një spektakël i madh I sporteve luftarake ku morrën pjesë edhe tre garues te ekipit TEAMISTERI, ku trajner është kampioni i botës Mitat Isteri.

Kështu Behar Shehi arriti fitore me KO qysh në raundin e parë. Fati Shehi edhe pse ishte më I mirë se kundërshtari i tij, ashtu nuk menduan edhe gjyqtarët që ia dhanë befasisht fitoren kundërshtarit. Dhe në ndeshjen e mbrëmjes Pëllumb Isteri me një triumf spektakular  me KO në roundin e tretë mbylli programin duke festuar e gjithë palestra.

“Për tre muaj aq sa kam hapur klubin tim në Itali, po shkon shumë mirë dhe kjo po shihet edhe nga rezultatet pozitiv për një kohë të shkurt. Besoj se do vazhdojmë kështu edhe në aktivitet tjera që na presin”, tha për ArenaRing, Mitat Isteri.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *