Tatli mbron titullin e kampionit evropian
May 3, 2017
0 comments
Share

Tatli mbron titullin e kampionit evropian

Edis Tatli (29-1, 10 KO) do të mbron titullin e kampionit evropian në versionin EBU, këtë fundjavë me 6 maj në qytetin Turku të Finlandës. Ai përballë do të ketë belgun Francesco Patera (17-2, 7 KO). 

Tatli renditet lartë në dy versionet botërore WBC si i treti dhe IBF si i pesti. Ai pati rastin të sfidoj titullin e kampionit botëror në versionin WBA me 2014 kundër kubanezi, Richard Abril, të cilin e humbi me vendim të një anshëm.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *