Talenti i karatesë Jeton Ramadani gati për Tetovë
September 12, 2017
0 comments
Share

Talenti i karatesë Jeton Ramadani gati për Tetovë

Talenti i karatesë, Jeton Ramadani, pas pushimit veror, ai para 3 javëve ka filluar me përgatitje intensive me trajnerin e tij, Muharem Imeri, për garat e ardhshme që e presin deri në fund të vitit, ku ndër to do jetë turneu i fuqishëm që zhvillohet në fundjavë në Tetovë “Tetova Open”.

Në këtë aktivitet anëtari i klubit “Forca” do të garoj në stilin Kata. “Do mundohem që të jap maksimumin në këtë garë dhe të arrij deri tek triumfi. Me trajnerin tim Muharem Imeri kemi stërvit po aq sa kemi mundur sepse kanë qen edhe pushimet verore por prap se prapë mendoj se do ja arrij qëllimit”, deklaroi djaloshi i vogël, i cili beson se deri në fund të vitit do fitoj edhe shumë medalje si nga vendi ashtu edhe jashtë saj.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *