Taekwondistët e rinj të Kosovës fituan tri medalje në “German Open 2020”
March 6, 2020
0 comments
Share

Taekwondistët e rinj të Kosovës fituan tri medalje në “German Open 2020”

Tre taekwondistët e rinj: Jon Gashi, Elion Agushi dhe Arnis Agushi, kanë fituar medalje në garën “German Open 2020 G2-E2”, të mbajtur në Hamburg të Gjermanisë, grupmosha kadet dhe juniorë.

Gara është në kalendarin e Federatës Botërore të Taekwondosë, ndërsa vlerësohet një prej garave më të forta.

Medaljen e artë e fitoi Jon Gashi për kadet, kategoria -57 kg, derisa pjesëmarrës në kategori ishin katër garues.

Në këtë grupmoshë, Elion Agushi u stolis me të bronztën (-49 kg), ku pjesëmarrës në kategori ishin 10 garues.

Tek juniorët, medalja e bronztë i takoi Arnis Agushit (-63 kg), në një konkurrencë prej 17 garuesve.

Pjesëmarrës në garë, përfshirë edhe seniorët ishin 760 garues.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *