Syla shpreson në rezultate të mira në Evropian
February 6, 2019
0 comments
Share

Syla shpreson në rezultate të mira në Evropian

Kombëtarja e Kosovës në karate do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian për grupmoshat e reja, e cila do të mbahet nga data 8 -10 shkurt në Aalborg të Danimarkës. Përzgjedhësi Ylber Syla, tha se garuesit janë në formë të mirë dhe pretendojnë rezultat sa më të mirë.

“Në evropian marrin pjesë garuesit e grupmoshave  kadetë – juniorë dhe U-21 respektivisht në dy disiplina: kata dhe kumite. Në këtë evropian janë përzgjedhur garuesit më të mirë të Kosovës dhe pres një paraqitje dhe rezultat shumë të mirë. Besoj e shpresoj se secilit garues do të tregoj vlerat e tij”, tha Syla.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *