Suhejbi dy medalje të arta në Ulqin
April 4, 2017
0 comments
Share

Suhejbi dy medalje të arta në Ulqin

Talenti i karatesë në disiplnën Kata, Suhejb Veseli, po vazhdon me suksese ndërkombëtare, duke treguar se është në një formë të mirë para kampionatit ballkanik. “Tsunami” arrit të fitoj dy medalje të arta edhe atë në moshën 11 dhe 12 vjet (niveli dytë) në turneun ndërkombëtar në Ulqin.

“Jam shumë i gëzuar për këtë medalje sepse erdhi në momentin kur mua më duhet motivim shtesë para kampionatit të Maqedonisë dhe ballkanikes në Turqi. Ndërkohë jam i gezuar se afër meje ishte kësaj here edhe vëllai im, Ubejdi, që edhe ia dhuroj këtë medalje”, tha Suhejbi. Aktiviteti i tij i ardhshëm është Gazi Baba Open. (A.R.)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *