Sportistja më seksi e UFC-së (Foto)
September 4, 2018
0 comments
Share

Sportistja më seksi e UFC-së (Foto)

Fillimisht u përfol se Paige VanZant do të duelonte në eventin e parë të UFC-së për vitin 2019, por kjo gjë u përgënjeshtrua nga vetë sportistja, që vjen pas operacionit në krah. Por sot, sportistja më seksi e arteve marciale mikse, 7 fitore e 4 humbje në kafaz, ka dhënë një lajm të mirë për fansat e saj. VanZant është shprehur se ka marrë lajmin e mirë nga mjekët se mund të rikthehet në kafaz vitin e ardhshëm, pa dhënë një datë të saktë se kur do të duelojë sërish.

Sportistja 24-vjeçare nuk duelon që prej janarit të vitit të kaluar, ndërkohë që i ka humbur dy sfidat e fundit. “Vendimi është që mund të dueloj sërish, mund të godas sërish me grusht. Por për këtë gjë do të më duhen ende edhe 6 javë, por mund të rinis stërvitjen dhe të punoj për të qenë gati për të dueluar sërish në janar”, tha Paige VanZant në një intervistë.

Mund të konfirmon edhe se i kam thënë UFC-së se jam gati për të dueluar më 18 janar, në eventin e parë të saj. Do të bisedojmë më pas për të gjetur edhe një rivale”, tha VanZant. Përflitet se ajo do të duelojë ndaj Rachel Ostovich.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *